Перший САЛ - "The Fruits of Plenty" від Modern Folk Embroidery, а я називаю просто "Семплер Якоба". Популярний САЛ цього року (а надто, в Інстаграмі).
пʼятниця, 31 грудня 2021 р.
Кінець вишивального року
Перший САЛ - "The Fruits of Plenty" від Modern Folk Embroidery, а я називаю просто "Семплер Якоба". Популярний САЛ цього року (а надто, в Інстаграмі).
пʼятниця, 10 грудня 2021 р.
Ляльки 90-х років
Деякі фотки з літа.
Я купую часто голих ляльок. Шию повільно. Фотаю ще повільніше.
Це мабуть Barbara. Я у захваті від зеленого з фіолетовим "дощиком" волосся. Тіло - дутий пластик. Ба, мені не вперше купувати дутень, зате цікава. Продавалася нюд. Назвала її Фелісія, а зву Фелісітас, ім'я з аргентинського молодіжного серіалу "Буремний шлях".Ляльки Barbara бувають у двох варіантах:
1) з фіолетовими тінями і світлим обличчям (це така!)
2) з блакитними тінями і буйним рум'янцем на щоках.
Може існували ще якісь, мені про це невідомо.
На жаль, не знайшла світлин з моєю зеленоволосою. Хто зна, як вона виглядала у коробці.
Sandra - дуже популярний барбі-аналог 90-х, вони були у багатьох дівчаток, я точно бачила таких у когось з подружок. Найчастіше білявки. Тіло важке, як у Барбі, і ніжки згинаються у колінах як у Барбі. Свою назвала Роза. На честь серіалу 90-х "Дика Роза" :) Вона не викапана Вероніка Кастро, але їй пасує.
Гадаю, це Candie. Тіло дутень, пофарбоване фабрично у рожевуватий колір, від чого є невеликий різнотон з головою. Цікаво, якого насправді кольору тіло? Може краще не знати :) Жахливої якості волосся, прошите по колу, після ванни чубчик став чисто мочало. Дівчина довго була без власного ймення. Зрештою, назвалася Келлі, як героїня "Беверлі Хіллз 90210". Я не дуже полюбляю давати такі короткі імена. Просто воно до неї прилипло, на відміну від інших пробних імен.
четвер, 11 листопада 2021 р.
Виставка "Пані України" з Барбочками і новий процесик
У місцевій дитячій крамниці "Антошка" (м. Харків) проводилась виставка "Пані України". Я, як особа, зацікавлена Барбі, не могла таке проминути і зазирнула.
Це все - сучасні Барбі, а зовсім не ті, яких ми пам'ятаємо з 90-х років. Сучасні Барбі в принципі симпатичні, але поряд з Барбі 90х років вони дуже програють. За ними не хочеться бігти у крамницю, спіткаючись і капаючи слиною, і в мене немає майже жодної з них. (Тобто є одна у поганому стані, і вона явно не готова вийти в люди). Все одно цікаво.
Барбі вдягнені у строї різних епох, уособлюючи собою ту чи іншу видатну жінку України. Мені сподобалися екземпляри у багатому старовинному вбранні, тому я фотала переважно їх ;)
У "Марії Заньковецької" - плахта, вишита муліне, вишиті візерунки на сорочці, і "коралі" з "дукачами". Автор молодець. У деяких експонатів візерунки просто намальовані фарбою, і намиста простіші.
пʼятниця, 5 листопада 2021 р.
Осінній пейзаж, який колись муляв очі
Напишу тезу, що повторюю останні пару місяців: оформлення вишитих робіт - це гарна заміна самому вишиванню. Коли хочеться почати новенький осінній сюжет, а початого і так забагато - зверніться до того, що заховане у рулончик, закопане у речах в темному-темному кутку шифоньєру, засунуте у далеку-далеку шухляду комоду. Підбір підходящої рами, милування картиною у новому вбранні, вибір місця на стіні, і тим паче - сам процес натягнення (якщо ви робите це самостійно) - ці клопоти займуть і руки і думки, і плюс одна виведена в люди картина вам до карми!
Наприклад, я хотіла почати осіннє коло Клейтона від Heritage. Я полюбляю і кола, і панельки Клейтона, у мене їх вже декілька вишитих. Так от: мені кортить почати ще один процес! Але у мене принаймні два цьогорічні хвости, плюс два хвости минулих років (причому серед них дизайн від того ж Клейтона), плюс невишивальні хвости - по печворку, по лялькам. Щоб впорядкувати думки, я дістала з шифоньєру славнозвісний рулон вишитих робіт, передивилась їх, жахнулася вишитим на них датам (деяким 10 років), здобула з тумбочки кілька купованих-про-всяк-випадок рам, і взялася одружити одне з іншим. А у рулоні, до речі, є три вишитих осінніх пейзажі (серед них два осінніх кола Клейтона!). Мені здалося, що одна робота цілком пасує до рамочки. Не коло Клейтона, а інша.
У часи, коли всю вишивальну інформацію я здобувала на форумах, там частенько вишивався "Autumn Reflections" від Young Designs. Він гарненький. Я розглядала світлини процесів, надивилася донесхочу і "наїлася" ним далі нікуди. Я вирішила, що ніколи його не вишиватиму, так він намуляв очі. Минуло кілька років, я геть забула за нього.
Якось восени мені заманулося переглянути теку зі збереженими осінніми дизайнами, там я знову побачила цей сюжет - наче вперше, свіжим поглядом. Який він гарненький, і наче привіт з форумської минувшини! Кинулася до тканин, ниток, зап'ялила, почала - буквально того ж дня.
Основа - двонитка. Перед вишиванням була випрана ( інакше неможливо було б вишивати). І віджата, щоб збігла вода - а це робити небажано, і це тому вона така зім'ята на вигляд.
Тут у горішньому кутку видно моє тренування з мережок... Мережки на двонитці виходять погано. Добре, що то лише чорновик :)
Яскравенько, тільки на прев'ю переходи зеленого кольору виглядали чіткіше.
А тут праворуч видно кутик натюрморту з квітами (який вже давно висить на стіні готовий), тоді він дуже довго робився.
Вишилось хутенько, тобто я собі так гадала, а зараз подивилась дати - вишивала цілий місяць. Нічого собі "хутенько". То було давно і неправда.
Як би там не було, нарешті воно одягнене у раму, і один плюс до вишивальної карми.. Світлини робились, коли дерева ще були у листі, я просто дуже довго збираюся з постом. Як тимчасовий варіант, рама добре пасує до роботи.
Шматочок жовтня:
пʼятниця, 8 жовтня 2021 р.
Голландський семплер, оформлений і майже повішений
Оформився торішній семплер. Аж з третього разу.
Підбирала я раму ліниво: то одну купила випадково, то другу, розміри обирала на око, як наслідок - рами не підійшли, кепська була ідея. Втретє я цілеспрямовано пішла до багетні з готовою роботою і замовила потрібного розміру.. лиш трохи більше по кожній стороні, враховуючи, що полотно тягнеться. Нагадаю, це не канва, а змішана тканина, вона трохи пружна.
Семплер з журналу "The Gift of Stitching", випуск 17, за червень 2007 року.
Багет найзвичайнісінький, зі стандартним візерунком, аж занадто стандартним. Готові рамки з такого багету продаются куди не плюнь. Та у нього велика перевага - він червонувато-брунатний, за кольором личить до роботи накраще. Скло антиблиск.
Double Dutch Sampler перекладається як "подвійний голландський семплер". Можливо існує точніший переклад?
У моїй голові він асоціюється з книжкою "Срібні ковзани" Мері Мейпс Додж (переклад І.Стешенко). Я люблю книжки, що якісно перекладені, які читаєш і насолоджуєшся і сюжетом, і добором слів, побудовою речень. Це одна з таких. Якщо ви не читали, то вона про країну дивин Голландію, про Ханса і Гретель, і великі льодобіжні змагання.
А пара сніжинок тут асоціюються з серіалом "Твін Пікс", що я дивилася під час вишивання, але то вже інша історія :)
Sampler Cove Designs "Double Dutch Sampler" Тканина і муліне власним підбором. |
вівторок, 14 вересня 2021 р.
Ножиці з Алі
Аліекспрес мене звабив. Два павича! Як можна не замовити таку цікавинку? І до всього, у мене ще не було ножиць веселкового кольору. Фотографувати їх важко...Кольори міняться на осонні, фотоапарат чи смартфон дуріє від переливів. В іншому я дуже вдоволена! Леза гострі, кінчики вузькі, самі ножиці скажімо так середнього розміру (12,6 см). Якщо прискіпуватися, то є маленькі нюанси на шві по периметру, та зрештою що ж ви хочете за таку ціну. Я помітила це тільки тому, що ретельно оглянула ножиці для написання відгуку на Алі. А так я беру їх у руки і милуюся, як той Голум з його "золотцем".
Ще один лелека у колекцію, сріблястий. Відмінність від класичних "лелек" у тому, що у цього обидві ноги на одному кільці. (у лелеках від Madeira ноги на різних кільцях). І ще на них смачна ціна, я і взяла. Висотою 9 см. Наразі це наймініатюрніші ножиці у "колекції". По шву є пара зазубрин, кінчики лез не такі вузькі, як у мадейрівських, і загалом леза коротші, хід ножиць досить тугий. Вимагають маячок! Інакше загубляться.
І життя-буття: городи!
Персики - смакота цього літа! Абрикосів мало вродило, а персиків добряче, правда ми до них часто прикладаємось і майже всі поїли:
Ходили по гриби, добряче находилися, позбирали головою павутиння і погодували кусючих мух :)
Це мабуть вперше побачила плоди конвалії. Високо над головою хитаються верхівки сосен і запаморочливо пахне хвоя. Гарно!
Гриби... трохи знайшли, на суп :)